R_Belokopitovs

Foto autors: Ralfs Belokopitovs

                   ”Tādēļ mēs, kam visapkārt liels pulks liecinieku, nolikuši visas nastas un grēku, kas velkas mums līdzi, apņēmības pilni skriesim sacīkstēs, kas mums noliktas. Uzlūkosim mūsu ticības aizsācēju un piepildītāju Jēzu…” (Ebrejiem 12:1-2).
                   Jau trešo gadu pēc kārtas Suntažos pulcējās kristīgi vīri no visas Latvijas, lai kopīgi slavētu Dievu, lūgtos, dalītos pieredzē un stiprinātos ticībā. Šī gada tēma bija Evaņģelizācija un lekcijas lasīja misionārs no ASV – Dons Tērbits. Šogad vīru rekolekcijas notika trīs dienas no 25. līdz 27. jūlijam. Šajās dienās skaidri bija redzams, ka ikviens vīrietis dziļi sirdī ļoti ilgojas pēc Dieva, Baznīcas un vīru sadraudzības, uz to norādīja arī dalībnieku lielais skaits, kas ar katru gadu pieaug – ja pirmajās rekolekcijās piedalījās 40 vīru, tad šogad jau 100. Viskuplāk bija pārstāvēta Rīga, Daugavpils un Jelgava, bet bija arī pārstāvji no Bebrenes, Talsiem, Kuldīgas, Madonas, Jēkabpils, Rēzeknes un no citām Latvijas vietām. Vīru rekolekcijas organizēja Rīgas Kristus Karaļa draudzes Svētā Jāzepa lūgšanu grupa sadarbībā ar kopienu “Effata” un Starptautisko Svētā Jāzepa vīru kalpošanu. 
                   Simts vīri, kas sanākuši kopā no visas Latvijas, lai trīs dienas slavētu Dievu – kaut ko tādu ikdienā nav iespējams redzēt! Tas ir liels spēks un svētība ne tikai vīriem, kas piedalījās šajās rekolekcijās, bet arī viņu sievām, bērniem, radiniekiem un sabiedrībai kopumā. Latvijai ir vajadzīgi stipri vīri, kas spēj uzņemties atbildību un pienācīgi rūpēties par savām ģimenēm. Vīriem ir jārāda labs piemērs saviem bērniem, nepietiek tikai runāt, nepieciešams arī darīt! Ir jāpārvar slinkums, nevarēšana un negribēšana, jāpieceļas no sava ērtā dīvāna, kur mēs tik bieži mēdzam stundām ilgi skatīties televizorā, internetā vai vienkārši bezdarbībā nedaram neko. Tā dzīvojot mēs pazaudējam tik vērtīgo savas dzīves laiku, kuru varētu pavadīt daudz lietderīgāk un svētīgāk! Vīri, laiks celties! Misionārs Dons Tērbits aicina vīrus dzīvot tā, lai bērni lepotos, bet mazbērni vēl ilgi atcerētos. Lai tas izdotos, vīriem ir jāturas kopā – kopā jāiet pie Dieva un ja nāksies pakrist, tad vienmēr būs līdzās kāds, kas palīdzēs piecelties. Šajās dienās vīri piedzīvoja lielu vienotību un sadraudzību, vīri viens otru atbalstīja un stiprināja. Vīriem ir jābūt stipriem un vīrišķīgiem, un ikviens šajās dienās varēja pārliecināties, ka vislabāk tas ir iespējams, ja vīrs ir starp vīriem “Dzelzs tiek ar dzelzi uzasināta, un vīrs trin vīru (Sālamana pamācības 27:17)!”
                   Šajās dienās Dievs atvēra vīru sirdis un vīri atļāvās būt tādi, kādi viņi ir. Un tieši tad, kad vīri bija gatavi atklāti dalīties un atzīt, ka viņi patiesībā ir lieli grēcinieki, ka daudzas lietas nesanāk un neizdodās, tieši tad Dievs īpašā veidā pieskārās un dziedināja. 
                   Kad vīri sanāk kopā un atklāti dalās, tad var redzēt, ka citiem vīriem arī ir līdzīgi pārbaudījumi, kārdinājumi un grūtības. Citu teiktajā bieži var sadzirdēt un ieraudzīt sevi un tas palīdz, jo tad ir vieglāk saprast, ko un kā labāk vajadzētu darīt. 
                   Visas trīs dienas bija brīnišķīgs laiks, un ik pa laikam kāds no vīriem devās peldēties uz tuvumā esošo Mazās Juglas upi, bet dienas karstākajās stundās tika sasniegti un atkal pārspēti jauni kristīgu vīru peldēšanās rekordi. 
                   Īpaši vērtīgas un stiprinošas bija Dona Tērbita sagatavotās lekcijas, kurās misionārs neglaudīja vīrus kā kaķi pa spalvai, bet runāja tieši un atklāti: “Mēs visi mirsim! Mūsu visu dzīves beigsies koka kastē! Ko jūs gribat? Elli vai Debesis? Ko jūs gribēsiet un pēc kā jūs tieksieties, to jūs arī saņemsiet! Izvēlieties debesis! Esiet stipri ticībā! Skrieniet pakaļ Jēzum tik ātri, lai visi kārdinājumi, šaubas, bailes un viss, kas nav no Dieva atkristu no jums!” Dons arī atgādināja, ka mēs esam atbildīgi par savu ģimeni, tuviniekiem un cilvēkiem, kas ir mūsu dzīves ceļā, mums visiem, un vispirms saviem tuviniekiem, ir jāstāsta par Dievu un jāliecina ar savu dzīves piemēru: “Vai jūs gribat būt ar saviem tuvākajiem cilvēkiem debesīs? Ja jā, tad ir jārīkojas! Ejiet un lieciniet viņiem par Dievu!” Dons Tērbits uzsvēra, ka ir svarīgi ticēt tam ko mēs lūdzam: “Tici, ka Dievs tev dos to, ko lūgsi! Ir tikai divi varianti: vai Dievs tev dos to ko tu lūgsi, vai arī kaut ko labāku!”
                   Svētā Jāzepa vīri bija gan pasākuma organizētāji, gan dalībnieki. Jau mēnesi pirms rekolekcijām notika kopīga talka, lai iekārtotu rekolekciju vietu. Tika nopļauta zāle, ierīkots lielais pusdienu kopgalds ar soliem, iztīrīta upe no zariem un pat uzcelts neliels koka tilts. Vīri kopīgi darbojās arī rekolekciju laikā – lieliskā šefpavāra Raimonda vadībā vīri paši gatavoja sev ēst, paši mazgāja savus traukus, bet vakarā dedzināja ugunskuru pie kura kopīgi sildijās, dzēra tēju un dziedāja slavas dziesmas Dievam! Liels prieks, ka vīru rekolekcijās piedalījās arī Rīgas Garīgā semināra parstāvis, priesteri un pat Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, kurš arī svinēja sestdienas Svēto Misi!
                    Rekolekciju pēdējā dienā Svēto Misi svinēja “Svētā Jāzepa vīru kalpošanas” garīgais vadītājs Rīgas Kristus Karaļa draudzes prāvests Marcins Vozņaks. Kristīgo vīru nometne noslēdzās ar vīru liecībām par rekolekcijās piedzīvoto. Liecībām paredzētais laiks ieilga, jo šajās dienās Dievs darbojās tik spēcīgi, ka bija grūti klusēt! Dievs nevienu neatstāja vienaldzīgu, visiem bija par ko dalīties un vīri mājās pārbrauca stiprināti un Dieva svētīti! Slava Dievam!  
                   Vīri, ja arī jūs jūtat sirdī aicinājumu pievienoties Svētā Jāzepa vīriem, tad zvaniet “Svētā Jāzepa vīru kalpošanas” vadītājam Raimondam Burakēvičam pa tālruni 29555886, vai rakstiet: jazepaviri(at)gmail.com, vairāk informācijas par “Svētā Jāzepa vīru kalpošanu” var uzzināt arī mājaslapā: www.jazepaviri.lv.  
                   ”Tad nu es gribu, lai vīri lūdz Dievu katrā vietā, paceldami svētas rokas bez dusmām un šaubām (1. Tim. 2)!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation